Písané rozhovory

Pavol Rankov; foto:style.hnonline.sk
6. máj, 2014

Je majstrom poviedky, ale spisovateľský dar potvrdil aj svojím prvým románom Stalo sa prvého septembra, ktorý sa dokonca dostal na scénu Slovenského národného divadla. Druhý román Matky venoval opäť historickej téme. Uspel aj svojím zrejme na dlhší čas posledným beletristickým kúskom, poviedkovou knihou Na druhej strane. Zbierka sa umiestnila v rámci populárnej čitateľskej ankety Kniha roka 2013 v prvej päťke. Spisovateľ Pavol Rankov.

Správy

6.5.2014

Súťažilo 112 kníh, porota ocenila šesť

3.5.2014

Má názov Pivo u Chárona

3.5.2014

Vyhral román Jozefa Banáša Kód 1

Práve čítame

  1. Michal Hvorecký: Spamäti
  2. Mirka Ábelová: Na!
  3. Kolektív autorov: Soči 2014 XXII. zimné olympijské hry
  4. Gayle Formanová: Iba jeden deň
  5. Zuska Kepplová: Buchty švabachom
  6. Eva Urbaníková: Maj ma rád
  7. Halina Pawlowská: Pravda o mém muži
  8. Miro Drobný: Ovce.sk 01
  9. Štefan Hríb: Róbert Bezák: Medzi nebom a peklom
  10. Viliam Klimáček: Vodka a chróm

Recenzie

3.5.2014

„Autentický portrét autora od detstva v Bratislave cez príbeh rozvetvenej rodiny až po narodenie syna,“ týmito slovami sa predstavuje nová kniha Michala Hvoreckého s názvom Spamäti. Nejeden potenciálny čitateľ tak celkom logicky dochádza k záveru, že známy prozaik sa rozhodol napísať svoju autobiografiu. Predčasne. Spamäti totiž nie sú jednoliatym príbehom, ale fragmentmi zážitkov, úsudkov, životných reálií.

Zaujímavosti

Neveľká kniha žalmov z roku 1640 sa koncom novembra predala na dražbe v New Yorku za 14,2 milióna dolárov a bol tak prekonaný aukčný rekord za tlačenú knihu.