Písané rozhovory

Zuska Kepplová
30. marec, 2014

Čo človek v zahraničí nachádza a čo stráca? Podobajú sa na seba príbehy mladých, ktorí sa rozhodnú načas odísť? Tieto otázky si vo svojich textoch pokladá mladá autorka Zuska Kepplová. Úspech jej prvotiny Buchty švabachom ukázal, že hľadanie šťastia a vnútornej slobody, sa dotkol nielen samotnej spisovateľky, ale veľkej množiny súčasnej mladej generácie. V najnovšej, v poradí druhej knihe 57 km od Taškentu, Zuska opäť vstupuje do života za hranicami rodnej krajiny.

Správy

9.4.2014

Včera vyhodnotili súťaž Vráťme knihy do škôl

7.4.2014

K dnešným okrúhlym narodeninám srdečne blahoželáme!

7.4.2014

Výstava je v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra

Práve čítame

  1. Kolektív autorov: Soči 2014 XXII. zimné olympijské hry
  2. Gayle Formanová: Iba jeden deň
  3. Zuska Kepplová: Buchty švabachom
  4. Eva Urbaníková: Maj ma rád
  5. Halina Pawlowská: Pravda o mém muži
  6. Miro Drobný: Ovce.sk 01
  7. Štefan Hríb: Róbert Bezák: Medzi nebom a peklom
  8. Viliam Klimáček: Vodka a chróm
  9. Petra Nagyová-Džerengová: Chcem len tvoje dobro
  10. Jozef Karika: Na smrť II Bez milosti

Recenzie

7.4.2014

Lovestory pre mládež väčšinou nie sú založené na hlbokých reflexiách, náročných ponorov do psychológie postáv, ani polemikách o spoločensky pálčivých témach. Keď sú však dobre a sviežo napísane, môže ísť o uspokojivé a kvalitné čítanie. Niečo ako zákusok po nedeľnom obede. Padne dobre, ale na druhý deň si už naňho nespomeniete. Do kategórie príjemnej a rozptyľujúcej literatúry patrí i najnovšia kniha úspešnej americkej spisovateľky Gayle Formanovej s názvom Iba jeden deň.

Zaujímavosti

Neveľká kniha žalmov z roku 1640 sa koncom novembra predala na dražbe v New Yorku za 14,2 milióna dolárov a bol tak prekonaný aukčný rekord za tlačenú knihu.