Písané rozhovory

Zuska Kepplová
30. marec, 2014

Čo človek v zahraničí nachádza a čo stráca? Podobajú sa na seba príbehy mladých, ktorí sa rozhodnú načas odísť? Tieto otázky si vo svojich textoch pokladá mladá autorka Zuska Kepplová. Úspech jej prvotiny Buchty švabachom ukázal, že hľadanie šťastia a vnútornej slobody, sa dotkol nielen samotnej spisovateľky, ale veľkej množiny súčasnej mladej generácie. V najnovšej, v poradí druhej knihe 57 km od Taškentu, Zuska opäť vstupuje do života za hranicami rodnej krajiny.

Správy

23.4.2014

Nechcel ho vydať, pokiaľ žil

23.4.2014

Ocenený bol jej tretí román The Gondfinch

23.4.2014

Ide o prestížne ocenenie za americkú literatúru

Práve čítame

  1. Mirka Ábelová: Na!
  2. Kolektív autorov: Soči 2014 XXII. zimné olympijské hry
  3. Gayle Formanová: Iba jeden deň
  4. Zuska Kepplová: Buchty švabachom
  5. Eva Urbaníková: Maj ma rád
  6. Halina Pawlowská: Pravda o mém muži
  7. Miro Drobný: Ovce.sk 01
  8. Štefan Hríb: Róbert Bezák: Medzi nebom a peklom
  9. Viliam Klimáček: Vodka a chróm
  10. Petra Nagyová-Džerengová: Chcem len tvoje dobro

Recenzie

7.4.2014

Lovestory pre mládež väčšinou nie sú založené na hlbokých reflexiách, náročných ponorov do psychológie postáv, ani polemikách o spoločensky pálčivých témach. Keď sú však dobre a sviežo napísane, môže ísť o uspokojivé a kvalitné čítanie. Niečo ako zákusok po nedeľnom obede. Padne dobre, ale na druhý deň si už naňho nespomeniete. Do kategórie príjemnej a rozptyľujúcej literatúry patrí i najnovšia kniha úspešnej americkej spisovateľky Gayle Formanovej s názvom Iba jeden deň.

Zaujímavosti

Neveľká kniha žalmov z roku 1640 sa koncom novembra predala na dražbe v New Yorku za 14,2 milióna dolárov a bol tak prekonaný aukčný rekord za tlačenú knihu.